Ahoj! Zdravíme všechny příznivce Mladých lidovců!

Po dlouhé době se vám zase opět hlásíme s dalším článkem. Nebojte, není to tak, že bychom na naše webové stránky zanevřeli, jen jsme měli mnoho práce okolo předvolební kampaně, které jsme se opravdu naplno věnovali. A právě s naší zkušeností z kampaně pro sněmovní volby 2017 bychom se s vámi chtěli podělit.

My Mladí lidovci jsme pomáhali především jako dobrovolníci. Ano, to znamená, že většina naší činnosti nebyla nijak placená a vykonávali jsme ji ve svém volném čase, jak s údivem zjišťovali lidé, kteří nás oslovovali např. při rozdávání letáčků se slovy: „Kolik vám za tohle platí?“. Celorepublikovou síť dobrovolníků zajišťoval tzv. Žlutý tým (https://www.facebook.com/zlutytym/), do něhož se mohl přihlásit kdokoliv, kdo chtěl lidovcům před volbami pomoci. Jeho nedílnou součástí byli i někteří členové Mladých lidovců a musíme hrdě konstatovat, že patřili mezi jedny z nejaktivnějších dobrovolníků.

Naše činnost zde v Praze byla velmi různorodá. A nebylo to lehké, tomu věřte. Praha se od ostatních krajů velmi liší. To, co zabírá v kampani jinde, zde třeba fungovat vůbec nemusí. Stranu jsme podporovali účastí na různých oficiálních akcích, jako bylo představování volebního programu, zahájení volební kampaně, tiskové konference, velké celostátní akce (Zahradní slavnost v Kroměříži, Svatováclavská pouť ve Staré Boleslavi aj.) atd. Dále jsme chodili pomáhat do předvolebních stánků rozdávat propagační materiály, ráno rozdávat letáčky a sušenky do metra, obsluhovat v kavárně na Charitasu, házet naše materiály do schránek, ale i např. chodit podporovat naše kandidáty na předvolební debaty. Abyste si to všechno uměli lépe představit, zde pro vás máte výčet fotek dokumentujících naši činnost.;)

S předsedou na představování programu

Velmi povedená akce Zahradní slavnost v Kroměříži. Přišlo až přes 500 lidí! Jak můžete vidět, sjeli se na ni dobrovolníci a představitelé KDU-ČSL z celé republiky. Na fotce spolu s Danem Hermanem a Hayatem Josefem Okamurou, naší pětkou na pražské kandidátce.

S naší pražskou jedničkou Danem Hermanem na oficiálním zahájení kampaně na začátku září. Zahájení proběhlo formou pikniku v parku u Karlova náměstí. A nepodávalo se nic jiného než regionální farmářské potraviny.

Ten úžasný pocit, když jdete rozdávat letáčky a narazíte při tom na kandidáta!

Podpora kandidátů je třeba i při debatách. Na fotce náš předseda pražské krajské organizace Adam Šilar při debatě mladých politiků. Adam mimochodem také kandidoval do Sněmovny a to z 16. místa, což není na poprvé vůbec špatné. Příště to bude už ale snad z prvního, Adame! 😉

Mezi naše pravidelné činnosti patřilo rozdávání letáčků a sušenek ráno od 6:30-9:00 u frekventovaných stanic metra. Téměř vždy nás doprovázel i náš další kandidát Jenda Čižinský. Mohli jste nás potkat pravidelně např. na I. P. Pavlova, Dejvické, Andělu či Budějovické.

Ani vlastní iniciativě se meze nekladly. 😉

Završení kampaně proběhlo v podobě pochodu na Západ s KDU-ČSL. Vyráželi jsme z Národního divadla až na Újezd k památníku obětem komunismu na Újezdě. Tohoto průvodu jsme se samozřejmě také účastnili.

Při rozdávání letáčků občas narazíte i na vtipné momenty.

V hojném počtu na televizní superdebatě lídrů v ČT.

Foto ze sledování volebních výsledků v Paláci Charitas a s novopečeným poslancem za Prahu Jendou Čižinským!

Naše pražská buňka se snaží pravidelně pořádat tzv. členské schůzky, které mají sloužit pro lepší komunikaci s členskou základnou. Jaké překvapení, když na ně takhle jednou dorazí i předseda spolu s vaším poslancem.

 

A na závěr pár zajímavostí ohledně zapojení ML Praha do kampaně.

  • Jak bylo již zmíněno, někteří naši členové reálně kandidovali za KDU-ČSL a dokonce na skvělých pozicích! Kamil Mareš např. na 8.místě, Honza Martínek na 11.místě a předseda Adam Šilar na 16. místě.
  • Volebním manažerem KDU-ČSL byl člen naší pražské organizace a i celostátní místopředseda ML Vašek Pláteník.
  • Další z našich členů Marcel Ladka vedl celostátní koordinaci Žlutého týmu.

Máme to ale šikovné perspektivní lidi v té naší organizaci!:)

Určitě však nesmíme zapomenout poděkovat naším kandidátům, zaměstnancům KDU-ČSL a celostátnímu vedení za jejich přístup. Spolupráce s nimi probíhala na velmi pozitivně a přátelsky a do budoucna se budeme těšit na pokračování!:)

autor: Adéla Chamrádová