Minulý týden proběhlý hned dvě besedy spolupořádané Mladými lidovci a tak přinášíme vám krátké shrnutí.

Je nám ctí, že se jako pražští Mladí lidovci můžeme podílet na programové části besed pořádaných think tankem KDU-ČSL – Institutem pro křesťansko-demokratickou politiku. První beseda s naší pomocí proběhla v úterý 18.2 a tématem byla opozice v Rusku a Bělorusku vzhledem k nedávným protivládním demonstracím. Diskutujícími byli novinář Ondřej Soukup, Jan Šír z katedry ruských a východoevropských studií FSV UK a europoslankyně KDU-ČSL Michaela Šojdrová. První dva bloky byly věnovány diskuzi mezi hosty a moderátorkou a poslední blok diskuzi s obecenstvem, jak je v cyklu Besedy v besedě zvykem. Zajímavým oživením byla přítomnost jedné z přímých účastnit běloruských protestů, která se podělila i o své osobní zkušenosti. Záznam besedy by se měl brzy objevit i na facebookových stránkách IKDP.

Ve středu 19.2 jsme pro změnu ve spolupráci s obvodní organizací KDU-ČSL Praha 10 diskutovali ve Strašnicích o kořenech a budoucnosti EU s předsedou výboru PS ČR pro evropské záležitosti a poslancem KDU-ČSL Ondřejem Benešíkem. Mezi probíraná témata patřila samotná práce výboru, vztah EU s Tureckem či ožehavé téma migrace. Následná diskuze se díky neukázněnosti části publika také stala poměrně živou.

Obě akce lze určitě zpětně považovat za zdařilé a jsme rádi, že se nám daří naplňovat jeden z hlavních cílů Mladých lidovců, kterým je vzdělávací činnost.

foto: IKDP