Do Paláce Charitas ve včerejších podvečerních hodinách zavítal starosta Prahy 7 Jan Čižinský, který se v rámci akce Čaj o páté pořádané Mladými lidovci Prahy a Středočeského kraje přišel setkat s občany a příznivci ML a KDU-ČSL. Živou diskuzi, ve které pan Čižinský prozradil kostlivce ve skříni a podělil se s námi o klíč k úspěšné politické kampani, přerušil až začátek bohoslužby v rámci Popeleční středy, na kterou se většina účastníků po této události přesunula.

Čaj o páté je nejvýraznější akcí Mladých lidovců Prahy a Středočeského kraje, která v minulém měsíci oslavila své druhé narozeniny. Během této doby se zde vystřídala jména jako Dominik Duka, Michal Horáček, Petr Pithart či Karel Schwarzenberg. Tyto významné osobnosti naší politické a akademické sféry návštěvníky seznámí s vybraným tématem, po kterém následuje diskuze.

Dlouho jsme diskutovali nad námětem pravidelných akcí, které bychom pořádali jak pro členy a příznivce ML, tak i KDU-ČSL. Ze společné diskuze vyvstal námět besedy s pracovním názvem Čaj o páté, který se stal nakonec i oficiálním. V průběhu jeho pořádání se setkáváme se stále pozitivnějšími ohlasy. Jsme rádi, že nám žádný z oslovených hostů neodmítl účast a vždy se podařilo najít zajímavé téma. Vzhledem k počtu předjednaných hostů se o budoucnost Čaje o páté v nejbližších letech neobáváme. Pevně věříme, že nám zachovají přízeň i pravidelní návštěvníci této akce,“ sdělil hlavní organizátor tohoto projektu a jeden ze zakladatelů Mladých lidovců Prahy a Středočeského kraje Antonín Homola.

Když člověk dělá politiku, tak má dělat politiku

Jan Čižinský zahájil Čaj o páté krátkým představením sledu kroků od vzniku seskupení Praha 7 sobě. Poté dal prostor k diskuzi, která se stočila na rozpočet Prahy 7, bytovou a nebytovou politiku, personální stav a vztahy na radnici. Úspěšnou kampaň pan Čižinský vysvětloval tím, že jejich uskupení se nesnažilo dělat zbytečné věci jako je rozdávání hraček a pořádání plesů, ale snažilo se získávat politickou podporu za účelem dosažení určitého politického cíle. Diskuze byla provázena přátelskou atmosférou, ze které si jistě odnesli příjemný zážitek všichni zúčastnění.

Záznam z této akce je možné shlédnout na portále Youtube pod názvem „Čaj o páté s Janem Čižinským“ a více informací o Mladých lidovcích Prahy a Středočeského kraje můžete nalézt na webových stránkách mladilidovci.cz/praha-a-stredocesky-kraj.

Mgr. Zuzana Procházková

1. místopředsedkyně Mladých lidovců Prahy a Středočeského kraje
Tel.: +420 732 822 388
Email: praha@mladilidovci.cz