Odbíjí šestá večerní a v prostorách parlamentu naší země právě začíná večer, na který již všichni přítomní konírny Poslanecké sněmovny netrpělivě čekali předchozích pár hodin. Začíná všemi očekávaný Čaj o šesté. Tentokrát s hostem, jehož minulost je opředena spoustou kuriózních situací, především díky zastávání funkce mluvčího Václava Havla. Řeč není o nikom jiném, než o českém mistru etikety, panu Ladislavu Špačkovi. Tématem únorového Čaje byl politický odkaz Václava Havla.

Celý večer se nesl v přátelské atmosféře, pan Špaček mluvil velmi otevřeně a postupně všem přítomným odkrýval osobnost tak významného člověka, jakým Václav Havel byl. Ať už přišla řeč na vztah pana prezidenta Havla ke svému národu, na styl jeho chování v zahraničí při důležitých jednáních s politiky na půdě OSN, nebo na vztah k jeho oběma manželkám – Olze i Dagmar. Zúčastnění Čaje o šesté tak měli možnost zpětně pana Václava Havla poznat tak trochu z jiné stránky – z pohledu člověka, který mu byl většinu času po boku a byl mu pravou rukou v obtížných situacích. Díky tomu jsme se dozvěděli spoustu veselých příhod z života pana prezidenta. Po zajímavém a vyčerpávajícím monologu pana Špačka přišel čas i na dotazy z řad publika. Zazněly otázky, které se dotkly témat jako je uprchlická krize, česká občanská společnost či současná hlava českého státu.

Čaj o šesté se však pomalu chýlil ke konci, a proto všichni přítomní panu Špačkovi vřele poděkovali za jeho věnovaný čas, po čemž ještě následovalo krátké focení našeho hosta s jeho příznivci. Početná skupina Mladých lidovců nebyla v tomto ohledu výjimkou. Za toto obohacující setkání tímto panu Špačkovi ještě jednou děkujeme, vážíme si, že přijal naše pozvání a nezbývá nám nic jiného, než se těšit na přínosná setkání s dalšími hosty.

 

Eva Karlíková

předsedkyně KO Praha a Středočeský kraj

IMG_5387

IMG_5416