Ahoj všichni!

Tak Vánoce už jsou za námi a máme tu další nový rok, ve kterém nás čeká spoustu zajímavých akcí, ale i práce. Pojďme se ale na chvíli vrátit zpět do roku 2017 a podívat se na to, co jsme absolvovali jako Mladí lidovci Praha v prosinci.

Kromě našich již tradičních akcí, mezi něž patří Čaj o šesté (v prosinci s hosty filosofem Danielem Kroupou a biskupem Václavem Malým) a Beseda v Besedě (ve spolupráci s Institutem pro křesťansko-demokratickou politiku o roli náboženství v české politice), jsme navštívili na pozvání novopečeného předsedy Jiřího Pospíšila Muzeum Kampa, kde jsme s ním měli i krátkou debatu. Náš předseda Adam Šilar byl pozván na sjezd Mladých konzervativců, kde nás za Mladé lidovce reprezentoval.

V rámci celostátních akcí se někteří naši členové podívali do Evropského parlamentu za europoslankyní Michaelou Šojdrovou a zastupovali naši organizaci i na dalších zahraničních výjezdech. Mezi ty patřila konference Konrad-Adenauer-Stiftung v Budapešti s názvem Mladí a Evropa a Mezinárodní mládežnická konference V4+ pořádaná mládežnickou organizací Fidelitas ve Visegrádu.

Vrcholovou akcí na závěr roku byl náš historicky první Workshop o výrobě vaječného koňaku. I přesto, že akce byla koncipována jako vánoční večírek pražské organizace Mladých lidovců, zájem o ni byl veliký a připojili se k nám i kolegové z ostatních organizací. Vyrobilo se celkem 37 lahví vaječného koňaku, který převážná většina z nás použila jako vánoční dárek blízkým. Akce měla velmi pozitivní ohlasy a vypadá to, že bude poptávka i po dalším ročníku. 😉

A co nás čeká tento měsíc? Nejzásadnější akcí, na kterou se můžeme těšit, je bezpochyby naše krajská konference, kde si budeme volit nové pražské vedení a delegáty na celostátní sjezd Mladých lidovců, který nás čeká v únoru. Držte všem kandidátům palce!

Na výletě v Evropském parlamentu s naší europoslankyní Míšou Šojdrovou, která se o nás celý pobyt moc krásně starala. 🙂

S Jiřím Pospíšilem v Muzeu Kampa.

Náš předseda Adam Šilar vystoupil na sjezdu Mladých konzervativců.

Další mezinárodní akce ve Visegrádu, kde nás mezi dalšími kolegy z Maďarska, Polska, Slovinska, Ukrajiny atd. zastupovali Adéla Chamrádová a Vašek Pláteník, člen naší organizace a celostátní místopředseda v jednom. Na fotce s Martinem Kastlerem, ředitelem Hans-Seidel-Stiftung pro Střední Evropu.

Workshop o výrobě vaječného koňaku – foto mluví za vše. 😀